Informácie k celoplošnému testovaniu na COVID-19

Celoplošné testovanie obyvateľov v obci Hoste sa uskutoční 1.novembra 2020 v čase od 07:00 hod. –  22:00 hod.

Celoplošné testovanie pomôže zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie vírusu, vďaka čomu získajú naši lekári čas a priestor na to, aby sa postarali o chorých. Tým, že sa prídeme otestovať, zistíme nielen svoj vlastný stav, ale teda pomôžeme ochrániť aj svojich blízkych a ľudí v širšom okolí.

ČO MUSÍME VEDIEŤ?

• testovanie bude dobrovoľné a budú sa môcť zúčastniť všetci od 10 rokov.
  • neodporúča sa len tým, ktorý majú nad 65 rokov a trávia väčšinu času vo svojich domovoch, prípadne všetkým obyvateľom so zníženou mobilitou či zdravotnými obmedzeniami, ktorí sa prirodzene vyhýbajú sociálnemu kontaktu.
  • testovanie bude prebiehať v priestoroch kultúrneho domu. Vstup na testovacie miesto bude cez hlavný vchod Kultúrneho domu.
  • Testovanie prebieha za prísnych epidemiologických opatrení, miestnosti budú dezinfikované.
  • Na poriadok a dodržiavanie pravidiel bude dohliadať prítomný príslušník Policajného zboru SR/Ozbrojených síl SR.
  • Testujúci personál bude vopred testovaný.
  • Vzorky potrebné pre testovanie bude odoberať len zdravotnícky personál.

Test môžete absolvovať v obci Hoste nasledovne:

od 7:00-08:30 – dôchodci nad 65 rokov

od 08:30 – 11:30 – osoby od čísla domu 1 – do čísla domu 62 a osoby odchádzajúce do zamestnania na popoludňajšiu smenu.

11:30-12:30 – dezinfekcia priestorov

12:30 – 16:30 – osoby od č. domu 63 – do č. domu 130 a deti od 10-15 rokov v doprovode rodiča

16:30-17:00 – dezinfekcia priestorov

17:00-20:00 – osoby od č. domu 131 – do č. domu 188